BASIN BİLDİRİSİ

Son zamanlarda, açılan sahte hesaplar ile sosyal medya üzerinden Sayın Bakanlarımızı, Onikişubat Belediyemizi ve dolayısıyla Ak partimizi kamuoyu nezdinde yıpratmak amacıyla, yalan ve iftiralarla dolu paylaşımlar yapılmaktadır.

Bu kirli yayınlar dolayısı ile bu basın açıklamasını yapma zarureti doğmuştur.

Kahramanmaraş’ımızın önünü kesmek, yapılan büyük hizmetleri akamete uğratmak, hizmet yapanların şevkini kırmak amacı ile sosyal medyada üretilen sahte hesaplar üzerinden yapılan kirli paylaşımlar hizmet etme şevkimizi kıramayacak ve korkutamayacaktır.

Kahramanmaraş’ımızın gelişmesinde, büyümesinde, sanayileşmesinde, imarında, insanlarımızın aşına ve ekmeğine katkısı olmayan bu kirli eller bilmeliler ki; Kahramanmaraş’ımız için gecesini gündüzüne katarak hizmet eden bizleri asla sindiremeyeceklerdir. Aksine Kahramanmaraş’ımız için daha bir şevkle, aşkla ve sevdayla çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Daha önce de Sayın Bakanlarımızı da hedef alan bu kirli mahfiller, iftira ve yalanlarını, şimdi de Ak Partili ve MHP’ li Meclis Üyelerimiz, Ak Parti Teşkilatımız ile ağırlıklı olarak ta Onikişubat Belediyemiz üzerinde yoğunlaştırmışlardır.

Onikişubat Belediyemizin başarılarını hazmedemeyenler, bu başarıya ulaşamayacaklarını anlayınca, açtıkları onlarca sahte hesapla belediyemize iftira kampanyası başlatmışlardır. Lakin Onikişubat’lı kardeşlerimizin irfanı bu iftiracıların planlarını bozacaktır.

Onikişubat Belediyemiz ki; tüm belde ve köylerden dönüşen 82 Mahalle ile Merkezde bulunan 53 Mahallemizin yol sorunlarını 3.5 senede çözmüştür. (7.500.000 m2 Kilit Parke, 3.000.000 m2 Asfalt)

6360 Sayılı Kanun ile kurulan belediyeler içerisinde, ilk konut projesini yapan, ilk belediye hizmet binasını inşa eden belediyedir.

Kahramanmaraş’ ta ilk defa 5 kapalı pazar yerini yapan, 5 beldeden dönüşen mahalleye yurtları ile beraber okul yapan ve 3 okulu da yurtları ile birlikte ihale eden, kent merkezinde 3 gençlik merkezini bitiren ve 7 tanesini de ihale eden, yine kent merkezinde 3 kapalı yüzme havuzunu bitirip 8 tanesini ihale eden, kapalı spor salonu yapan belediyedir.

Onikişubat Belediyemiz Türkiye’ de ilk defa köy ve beldelerden dönüşen 62 Mahallede Bilgi Kültür Evleri yaparak hizmete sunan, kent merkezinde sitelerin %80 ine fitnes aletleri koyan, tüm köylerden dönüşen mahallelerde ve kent merkezinde 42 ayda 200 park yapabilen tek belediyedir.

Yine Onikişubat Belediyemiz, Türkiye’nin içerisinde yürüyüş yolu, model uçak ve model araba pisti, kafesi, fitnes merkezleri ile en kapsamlı bisiklet yolunu yapan belediyedir.

Dünyanın kendi alanında en önemli firması ile Avrupanın en büyük yekpare havuzunun (Yapay Lagün) yapım sözleşmesine imza atan tek belediyedir.

Onikişubat Belediyemiz, Türkiye’ nin en büyük eğitim ve kültür projelerinden olan Kahramanmaraş Bilgi ile Buluşuyor projesi ile, 1.000.000 kitap dağıtımı ve sonrasında ölçme değerlendirme programını hayata geçiren tek belediyedir.

Bir basın bildirisine sığmayacak daha nice alt yapı yatırımları, kültür yatırımları, eğitim yatırımları ve sosyal yatırımlar….

Elbette Türkiye’ nin hizmetleri ile toplumumuzun her kesimine ulaşması sonucunda da seçimlerde karşılığını hemşerilerimizin tevveccühünü alan en başarılı belediyesinin bu hizmetleri, hayatları boyunca emek harcamadan, makam sahibi olmuş, bunları başkalarına iftira atarak sağlamış kirli elleri rahatsız etmiştir. Her biri destansı olan hizmetleri yapmak için gecesini gündüzüne katan hizmet sevdalılarına karşı iftira, çamur atma yoluyla yine adam yeme alışkanlıklarını depreştirmiştir. Ancak o devirler artık geçti. Aziz milletimiz kirli ellerin ucuz tezgâhlarını çok iyi bilmekte ve iftiracıların iftiralarına gereken cevabı vermektedir.

Hukuk ölçüsü içinde, sosyal medyada onlarca sahte hesapla yalan ve iftira dolu yayınları yapan bu kirli eller mutlaka açığa çıkartılacak ve bir yafta gibi pis suratlarına çarpılacaktır. Ömürleri boyunca bu yafta pis suratlarında kalacaktır.

Onikişubat Belediyemiz her yıl Sayıştay denetçileri tarafından denetlenmekte ve hesapları ibra edilmektedir. Kaldı ki elinde belge ve bilgisi olan herkesle değerlendirmeye de açıktır.

Daha fazla hizmet üretmek gayreti ile, yaptığımız tesislerin resmi açılışlarını yapmak için bile zamanımızın kalmadığı bir dönemde, bu kirli saldırılara kendi yöntemleri ile cevap vermek bizlere yakışmaz. Bizim hizmet kervanımız birilerine rağmen yürümektedir ve İnşallah yürümeye de devam edecektir.

Bu çirkin saldırılar, bizi hizmet etme şevkimizden alıkoyamayacak ve dönemimizin sonunda, Onikişubat Belediyemiz sağlıklı imar planı odaklı ve 94 yıllık Cumhuriyet tarihinde yapılandan daha fazla hizmete, daha fazla sosyal tesise, daha fazla kültürel tesise, daha fazla sportif tesise, daha fazla park-bahçe ve daha fazla eğitim tesisine İnşallah kavuşturulacaktır.

Kısacası Onikişubat Belediyesi, söz verdiğimiz gibi “Model ve Modern” bir ilçe olarak “Yaşanabilir Kentler Sıralamasında” en önde yerini alacaktır.

 

Kamuoyumuza saygıyla duyurulur.


Facebookta Paylaş Tweetle