BAŞKAN MAHÇİÇEK, KURBAN KESİM YERLERİNİ GEZDİ

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, bayram namazının ardından mahallelerde bulunan semt pazarlarında kurulmuş olan, kurban kesim yerlerini ziyaret ederek vatandaşlarla bayramlaştı.

Kurban kesimi noktaları oluşturarak, insanların sokaklarda, caddelerde kurban kesimi alışkanlıklarından vazgeçirmek isteyen Onikişubat Belediyesi, vatandaşların daha rahat ve temiz bir alanda kesim yapmalarına imkan sağladı. Kurban kesim yerleri belirlenen toplamda 4 adet kapalı Pazar yerini teknik donanımlarla hazır hale getirerek, Mevlana, Piri Reis, Dumlupınar ve Karamanlı Mahallelerinde ki semt pazarlarında kurulan ücretsiz kesim yerlerini oluşturdu. Kurban kesim sırasını bekleyen vatandaşlara, çay ve simit ikramı da yapıldı.
 
  Bütün Kahramanmaraşlıların bayramını kutlayarak konuşmasına başlayan Başkan Mahçiçek, nice bayramlara hep beraber ulaşmayı temenni ederek sözlerine şöyle devam etti:

 “Biz Onikişubat Belediyesi olarak, hayatı kolaylaştırmak için, insanlarımızın yaşam tarzında farklılıklar yaratmak için, her geçen gün yeni bir hizmet imkanı sunmaya gayret ediyoruz. İşte bu bağlamda geçmiş yıllarda yapamadığımız bir uygulamayı hizmete aldık. Çok sıkıntılı şeyler oluyordu kurban kesimi dolayısıyla, acemi kasaplarımız oluyordu, kimi elini kesiyordu, sıkıntılı bir görüntü oluşuyordu. Biz bu sene 4 tane kapalı Pazar yerlerimizde, kesimi ihale ederek, ücretsiz olarak düzgün bir kurban kesimi uygulaması başlattık. Bütün Onikişubat’ta yaşayan hemşehrilerimiz, görüyorum ki uygulamamızdan memnun” dedi.

  Bütün İslam aleminin bayramını bir kez daha kutlayarak,  “Onikişubat Belediyesi, farkındalık yaratmaya ve vatandaşların hayatını kolaylaştırmaya devam edecek” sözleriyle konuşmasını noktaladı.


Facebookta Paylaş Tweetle