EĞİTİM PROGRAMLARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Özellikle eğitim alanında dur durak bilmeyen bir hizmet anlayışı benimseyen Onikişubat Belediyesi düzenlediği programlarla öğrencileri aydınlatmaya devam ediyor. Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor Okur Yazar Buluşması Programının bugün ki durağı Mehmet Akif İnan İmam Hatip Ortaokulu oldu.

 

 

Onikişubat Belediyesi tarafından geleneksel hale gelen Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor Okur Yazar Buluşması Programı kapsamında yazar Vehbi Vakkasoğlu öğrencilerle buluşarak, eğitici ve öğretici sohbetine devam ediyor. Mehmet Akif İnan İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri ile bir araya gelen yazar, öğrencilere sevgi, saygı ve kültürel değerlerin önemini anlattı.

 

Konuşmasında Çanakkale’nin önemine de değinen Vakkasoğlu, Türkiye topraklarının büyük mücadelelerle alındığını ve kıymet bilinmesi gerektiğini vurguladı.

Ayrıca konuşmasında İmam Hatip bilincinin büyük sorumluluk olduğunu ve öğrencilerin bu bilincin farkına vararak yaşamaları gerektiğini ifade etti.

 

Öğrencilere çok güzel imkânlarda okuduklarını ve Kahramanmaraş’ta yerel yönetimlerin eğitim için seferber olduklarını belirten yazar, ‘’Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek Beyefendi, sizleri ve geleceğinizi çok önemsiyor. Bugün burada sizinle böyle güzel sohbet edebiliyorsam, bu Hanefi Başkanımız sayesindedir. O yüzden sizlerin huzurunda kendisine bir kez daha sonsuz teşekkür ederim.’’ ifadelerine yer verdi.

 

Program sonunda öğrencilerden bir tanesi Çanakkale Türküsünü seslendirerek, salondaki misafirlere duygulu anlar yaşattı. Daha sonra öğrencilere kendi kitabını imzalayarak hediye eden yazar, hatıra fotoğrafı çektirerek, konferansı sonlandırdı.


Facebookta Paylaş Tweetle