HABERLER

"EĞİTİME’’ DUDAK UÇUKLATACAK YATIRIMLAR DEVAM EDİYOR

Image

Kahramanmaraş Onikişubat Belediyesi eğitim alanında verdiği hizmetlere her geçen gün bir yenisini daha ekleyerek, büyük yatırımlar yapıyor. Öğrencilerin geleceği, gelişimi ve eğitimi için gece gündüz demeden mesai harcayan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, eğitime dudak uçuklatan yatırımlar yapıyor.


ONİKİŞUBAT BELEDİYESİ HALKIN İSTEĞİNİ YERİNE GETİRDİ

Image

Kahramanmaraş Onikişubat Belediyesi mahalle isimlerinde değişiklik yaptı. Mahallelerin yeni isimlerinin bilinmemesi, bölgede geçmişten kalma isimlerin kullanılması nedeniyle ve halkın da talebi üzerine kırsal kesimlerde bulunan mahallelerin isimleri değiştirildi. Bu kapsamda Yaylaüstü Mahallesi “Avkasr-ı”, Çınarpınar Mahallesi ise “Köşürge” olarak olarak değiştirildi.


”ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR’’

Image

Kahramanmaraş Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dünya Tüberküloz Günü nedeniyle açıklamalarda bulundu. Ölümcül hastalıklar sıralamasında yer alan verem hastalığına dikkat çekmek ve erken teşhis için harekete geçmek gerektiğini belirten Mahçiçek, şu ifadelere yer verdi.


"FİZİKİ HİZMETTEN ÖNCE EĞİTİM GELİR’’

Image

Onikişubat Belediyesi tarafından hazırlanan Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor projesi kapsamında, her yıl binlerce öğrenciye kitaplar dağıtılarak, hem okuma oranı arttırıldı hem de eğitime katkı sağlandı. 2018 yılında da toplamda 73 bin kitap öğrencilere dağıtıldı. Dağıtılan kitaplar neticesinde, 1,5 milyon okuma oranı hedeflendi.


ÖĞRENCİLERİN KÜLTÜR BİLGİSİNİ YARIŞTIRACAK

Image

Onikişubat Belediyesi 7 dalda öğrencilerin kültür seviyesini ölçmek ve bilinçlendirmek adına Kültürünü Keşfet Bilgi ve Kültür Yarışması düzenliyor. Yarışmalarda öğrencilere Kahramanmaraş’ın kültürü, tarihi, coğrafyası gibi sorular sorulacak. Onikişubat Belediyesi tarafından yapılan açıklamada yarışmalara tüm öğrenciler davet edildi.


« ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40  ... »