Park ve Bahçe Hizmetleri

Belediyemiz, Şehit Abdullah Çavuş Mahallesi 66046.sokakta atıl vaziyette bulunan alana otopark cebi yaparak halkımızın kullanımına açtı.Necip Fazıl Kısakürek İlkokulu önüne yapılan otopark cebi ile vatandaşlarımızın araçlarını düzenli ve güvenli bir biçimde park edebilmeleri sağlanmış oldu.
Selçuklu Mahallesi Sentetik Buz Pisti Yapım Çalışması   Belediyemiz, başta çocuklarımız ve gençlerimiz olmak üzere toplumun her kesiminin sağlıklı ortamlarda spor yapmalarını ve kötü alışkanlıklardan uzak durarak kaliteli bir yaşam sürebilmelerini sağlamak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.   Selçuklu ve Şehit Abdullah Çavuş Mahallerinde yaptığımız sentetik buz pisti tesisleri ile spor sevgisi ve bilincinin kazandırılması, çağdaş yöntemlerle spor yapma alışkanlığının yaygınlaştırılması hedefleniyor. Ayrıca sentetik buz pistinin soğuk olmaması ve gerçek buz pistine göre daha emniyetli olması sebepleriyle bu spor faaliyetini daha cazip hale getireceği ve ilginin yoğun olacağı düşünülüyor.
Belediyemiz, sosyal ve kültürel alanlarda yaptığı önemli projelerle vatandaşlarımıza en iyi hizmeti ulaştırmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.   5 Nisan ve Piri Reis Mahallerinde gençlerimizin eğlenceli ve hoşça vakit geçirebilecekleri, kaykaycıların gözdesi olacak iki merkezin çok kısa bir sürede halkımızın kullanımına açılması planlanıyor.   Onikişubat Belediyesi olarak gençlerin zaman zaman tehlikeleri göze alarak yaptıkları kaykayın güvenli bir ortamda yapılmasını sağlayacak bu iki eğlence merkezini hizmete sokarak ilçemizin çehresini değiştirmeye devam edeceğiz.
Belediyemiz, sosyal ve kültürel alanlarda yaptığı önemli projelerle vatandaşlarımıza en iyi hizmeti ulaştırmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.   5 Nisan ve Piri Reis Mahallerinde gençlerimizin eğlenceli ve hoşça vakit geçirebilecekleri, kaykaycıların gözdesi olacak iki merkezin çok kısa bir sürede halkımızın kullanımına açılması planlanıyor.   Onikişubat Belediyesi olarak gençlerin zaman zaman tehlikeleri göze alarak yaptıkları kaykayın güvenli bir ortamda yapılmasını sağlayacak bu iki eğlence merkezini hizmete sokarak ilçemizin çehresini değiştirmeye devam edeceğiz.
Belediyemiz, Mimar Sinan mahallesinde yaşayan semt sakinlerine nefes aldıracak yeni bir yeşil alanı hizmete sundu. Türk Telekom binasının arkasında bulunan alanımız; yaşam kalitesini arttırmak, mahalle kültürümüzün büyük bir kısmını oluşturan dış mekân kullanımı desteklemek, çocuklarımızın hoşça vakit geçirmelerini sağlamak amaçlarıyla tasarlanmıştır.Her yaş grubunu ayrı ayrı düşünerek tasarlanan parkımız semt halkının hizmetine sunuldu. Parkımız; otomasyonlu sulama sistemi ile oluşturulan yeşil alanları, çocuk oyun grupları, piknik masaları ve bank gibi çeşitli kentsel donatı elemanlarını barındırıyor.
Piri Reis mahallesinde bulunan alanımızın çalışmaları tamamlandı ve şelaleli halkımızın kullanımına açıldı. Belediyemiz; gece gündüz yaşayan bir yer haline getirdiği şelaleli parkımız ile şehrimize bambaşka bir güzellik katmayı hedefledi. Bu amaç doğrultusunda şelalenin etrafı yeşil alanlarla ve bitkilerle donatıldı.İlçemizde yapmış olduğumuz bu çalışma ile vatandaşımızın görsel anlamda zevk alabileceği ve bank ile donatılan parkta ailesiyle dinlenebileceği yeni bir alan oluşturulmuş oldu.
Belediyemiz, Haydarbey mahallesinde yaşayan semt sakinlerine nefes aldıracak yeni bir yeşil alanı halkımızın hizmetine sundu.Alanımız; yaşam kalitesini arttırmak, mahalle kültürümüzün büyük bir kısmını oluşturan dış mekan kullanımı desteklemek ve vatandaşlarımıza sağlıklı bir yaşam sunabilmek amaçlarıyla tasarlanmıştır.Parkımız; kondisyon aletleri, kameriyeler, otomasyonlu sulama sistemi ile oluşturulan yeşil alanlar ve bitkilerle donatıldı.
Belediyemiz Necip Fazıl mahallesinde 50037.sokakta bulunan otoparkı yenileyerek halkımızın kullanımına açtı. İlçemizde araç yoğunluğunun fazla olduğu Necip Fazıl mahallesine yapılan otopark cebi ile vatandaşlarımızın araçlarını düzenli ve güvenli bir biçimde park edebilmeleri sağlanmış oldu. Ayrıca otopark bitkilerle donatılarak hoş bir görüntüye kavuştu.
Belediyemiz vatandaşlarımıza sağlıklı bir yaşam sunabilmek ve çocuklarımızın güvenli ortamlarda büyümelerini, hoşça vakit geçirmelerini sağlamak amaçlarıyla Gayberli Mahallesindeki parkımızı halkımızın kullanımına açtı Parkımız, arazinin eğimini avantaja dönüştüren bir tasarımla planlandı. Çocuk oyun grupları ve kondisyon aletleri ile donatıldı. Semt sakinlerinin nefes alabileceği yeni bir alan olarak hizmete sunuldu.
Oruç Reis mahallesinde bulunan alanımız özellikle okul öncesi ve ilkokul çağındaki çocuklarımızın hoşça vakit geçirebilmesi, genel olarak ta her yaştaki vatandaşımızın dinlenme ihtiyacının giderilmesi, çevre sakinlerinin sosyal etkileşim olanaklarının artırılması hedeflenerek tasarlanmıştır. Atıl vaziyette bulunan alanımızın peyzaj düzenlemesi tamamlandı. Çocuk oyun grubu, otomatik sulama sistemli yeşil alanlar ve bitkilerle donatıldı
Piri Reis Mahallesi Pazar Yeri   Devam Eden Projenin Amacı : Kentsel Dönüşüm Kapsamında Üstü Kapalı Modern Pazar Yeri Yapılması   Devam Eden Projenin Adresi : Yıldırım Bayazıt ve Piri Reis Mahallesi   Devam Eden Projenin İçeriği : Belediyemiz 2014 yılını kapsayacak şekilde çalışmalarını başlatmış ve bu çalışmalar çerçevesinde ilk olarak kentsel donatısı yeterli olmayan, Modern Belediyecilik Hizmetlerinden yeterince faydalanmamış mahallelerimizde güven tazelemeyi hedeflemiştir.   Kentsel donatıların bu mahallelere kısa sürede taşınması mümkün değilse de sokak aralarında trafiğinde engellenerek kurulan Pazar alanlarının bir kısmının çağdaş, nitelikli ve sağlıklı alış veriş alanlarına dönüştürülmesi ve vatandaş memnuniyeti amaçlanmıştır.   Bu bağlamda ilçemiz Yıldırım Bayazıt ve Piri Reis mahallesinde içerisinde çöp toplama alanları, zabıta karakol noktası WC. ve lavabo ihtiyaçları da düşülerek modern şık bir kapalı Pazar yeri halkımızın hizmetine sunulmuştur.
Kentsel Dönüşüm Kapsamında Üstü Kapalı Modern Pazar Yeri Yapılması   Devam Eden Projenin Adresi : Yıldırım Bayazıt ve Piri Reis Mahallesi   Belediyemiz 2014 yılını kapsayacak şekilde çalışmalarını başlatmış ve bu çalışmalar çerçevesinde ilk olarak kentsel donatısı yeterli olmayan, Modern Belediyecilik Hizmetlerinden yeterince faydalanmamış mahallelerimizde güven tazelemeyi hedeflemiştir.   Kentsel donatıların bu mahallelere kısa sürede taşınması mümkün değilse de sokak aralarında trafiğinde engellenerek kurulan Pazar alanlarının bir kısmının çağdaş, nitelikli ve sağlıklı alış veriş alanlarına dönüştürülmesi ve vatandaş memnuniyeti amaçlanmıştır.   Bu bağlamda ilçemiz Yıldırım Bayazıt ve Piri Reis mahallesinde içerisinde çöp toplama alanları, zabıta karakol noktası WC. ve lavabo ihtiyaçları da düşülerek modern şık bir kapalı Pazar yeri halkımızın hizmetine sunulmuştur.
Belediyemiz vatandaşlarımıza sağlıklı bir yaşam sunabilmek ve çocuklarımızın güvenli ortamlarda büyümelerini sağlamak amaçlarıyla Piri Reis Mahallesindeki parkımızı halkımızın kullanımına açtı.Piri Reis Mahallemizde 112 Acil'in kuzeyinde bulunan parkımız, arazinin eğimini avantaja dönüştüren bir tasarımla planlandı. Parkımız; yeşil alanlar, çocuk oyun grupları, kondisyon aletleri ile donatıldı ve halkımızın nefes alabileceği yeni bir alan olarak hizmete sunuldu.
Belediyemiz, Oruç Reis mahallesinde yaşayan semt sakinlerine nefes aldıracak yeni bir yeşil alanı hizmete sundu. Parkımız; yaşam kalitesini arttırmak, mahalle kültürümüzün büyük bir kısmını oluşturan dış mekân kullanımı desteklemek ve çocuklarımızın hoşça vakit geçirmelerini sağlamak amaçlarıyla tasarlandı ve vatandaşlarımızın kullanımına açıldı.Her yaş grubunun ayrı ayrı düşünüldüğü parkımızda; otomasyonlu sulama sistemi ile oluşturulan yeşil alanlar, çocuk oyun grupları, kondisyon aletleri, banklar ve piknik masası gibi çeşitli kentsel donatı elemanları bulunuyor.
Orman kavşağında atıl vaziyette bulunan alanımızın çalışmaları tamamlandı ve şelalemiz halkımızın kullanımına açıldı. Belediyemiz; gece gündüz yaşayan bir yer haline getirdiği şelaleli ile şehrin tam orta noktasına bambaşka bir güzellik katmayı hedefledi. Bu amaç doğrultusunda alanımız yeşil alanlarla ve bitkilerle donatıldı. İlçemizde yapmış olduğumuz bu çalışma ile vatandaşımızın görsel anlamda zevk alabileceği ve ailesiyle dinlenebileceği yeni bir alan oluşturulmuş oldu.
Vatandaşlarımıza sağlıklı bir yaşam sunabilmek, çocuklarımızın güvenli ortamlarda büyümesini sağlamak amaçlarıyla İstiklal Mahallesindeki parkımız halkımızın kullanımına açıldı.   Teraslama şeklinde tasarlanan parkımızda, halkımızın ihtiyacı olabilecek her türlü sosyal aktivite imkânı düşünüldü. Parkımız; otomasyonlu sulama sistemi ile oluşturulan yeşil alanlar, basketbol sahası, çocuk oyun grupları, kondisyon aletleri, kameriyeler, açık oturma alanları, piknik masaları ve bankları ile donatıldı.
Belediyemiz; çocuklarımızın gelişimine yardımcı olmak, güzel vakit geçirmelerini sağlamak, vatandaşlarımıza sağlıklı bir yaşam sunabilmek, vatandaşlarımızın dinlenme ihtiyaçlarını gidermek ve mahalle sakinlerimiz arasındaki sosyal etkileşimi arttırmak amaçlarıyla Mevlana Mahallesindeki parkımızı halkımızın kullanımına açtı.   Parkımız; otomasyonlu sulama sistemi ile oluşturulan yeşil alanlar, çocuk oyun grupları, kondisyon aletleri, piknik masaları ve banklar gibi çeşitli kentsel donatı elemanlarıyla tasarlandı ve halkımızın hizmetine sunuldu.
Şehit Abdullah Çavuş mahallesinde bulunan alanımız özellikle okul öncesi ve ilkokul çağındaki çocukların, genel olarak ta her yaştaki vatandaşımızın dinlenme ihtiyacının giderilmesi, çevre sakinlerinin sosyal etkileşim olanaklarının artırılması hedeflenerek tasarlanmıştır.   En çok kullanılan ana arterlerden ikisi olan İsmet Karaokur ve Başkonuş Caddeleri kesişimin de bulunan alanımız; çocuk oyun grubu ve oturma bankları gibi park ekipmanları ve otomatik sulama sistemli yeşil alanlar ve bitkilerle donatıldı.
Cumhuriyet mahallesinde yaşayan semt sakinlerine nefes aldıracak yeni bir yeşil alan hizmete girdi. Alanımız; yaşam kalitesini arttırmak, mahalle kültürümüzün büyük bir kısmını oluşturan dış mekân kullanımı desteklemek amacıyla tasarlanmıştır.   Her yaş grubunu ayrı ayrı düşünerek tasarlanan parkımız semt halkının hizmetine sunuldu. Parkımız; otomasyonlu sulama sistemi ile oluşturulan yeşil alanlar, çocuk oyun grupları, kondisyon aletleri, kameriyeler, piknik masaları ve bank gibi çeşitli kentsel donatı elemanlarını barındırıyor.
Bu projenin amacı; özellikle okul öncesi ve ilkokul çağındaki çocukların, yaşlıların, genel olarak her yaşta insanın dinlenme ihtiyacının giderilmesi, çevre sakinlerinin sosyal etkileşim olanaklarının artırılması hedeflenmiştir.
Proje Başlığı : Selvi Park Ana arterler üzerindeki niteliksiz alanlarda peyzaj düzenlemesi   Konut Yoğunluğunun fazla olduğu Haydarbey, Şehit Abdullah Çavuş ve Piri Reis gibi mahallelerimizi Ağcalı Yolu ile direk Kayseri Yolu'na bağlayan oldukça yoğun bir araç trafiğine sahip olan 12. sokak üzerinde atıl vaziyette bulunan yeşil alanımızın peyzaj düzenlemesi tamamlandı. park alanımız; oturma birimleri, fitness aletleri ve otomatik sulama sistemli çim alanlar ve bitkilerle halkın hizmetine açılmıştır.