5.“Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor” Kitap Dağıtım Töreni

Onikişubat Belediyesi’nden, 5.“Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor” Kitap Dağıtım Töreni

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte yürütülen,bu yıl 5.’si gerçekleştirilecek “Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor” projesi kapsamında, Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi’nde, okul müdürleriyle bir araya gelerek, kitap dağıtımlarını yaptı. Programa AK Parti İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü, katıldı.

Programda konuşan Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü şu ifadelere yer verdi.

“ Öğrencilerimize kitap okuma sevgisini aşılamak, kitap okumayı kültür haline getirebilmek için 5 yıldır Onikişubat Belediyesi ile bu projeyi yürütüyoruz. 5 yıldır gözlemlediğim şu ki, katılım artarak devam ediyor, hatta velilerimiz de okuyor ve okullar tarafından onlara da yarışma düzenleniyor. Her bir kitap uzmanlar ve öğretmenler tarafından titizlikle seçiliyor ve sınıflarına göre belirleniyor. Tüm öğretmenlerimize, Milli Eğitim Müdürlüğümüz’deki yöneticilerimize ve Onikişubat Belediyemize teşekkürlerimi sunuyorum.”

Kürsüye davet edilen Başkan Mahçiçek ise sözlerine şöyle devam etti.

“Her zaman söylediğim gibi bizler fiziki çalışmaların ötesinde, bu ülkenin geleceğini sahiplenecek çocuklarımızın eğitilmesi ve onlara imkan verilmesi için gayret ediyoruz.

Türkiye genelinde bu ölçekte bir proje yok. Şimdiye kadar 282 bin kitap dağıtmışız ve 2.5 milyon okuma oranına ulaşmışız. Gerçekten büyük bir rakam. Projemizle Milli Eğitim Müdürlüğümüz ödül aldı.

Dijital çağda çocukların teknoloji bağımlılığı yaşadığı dönemde, onları okumaya sevk etmek ve teşvik etmek çok önemli. Bizler sadece bu projeyle değil, “Kültürünü Keşfet” projemizle de okullarda yarışmalar yapıyoruz. Kırsalda 65 adet Bilgi ve Kültür Evi, merkezde 7 adet Bilgi ve Kültür Evimizle hizmet veriyoruz. Merkezde bulunan Bilgi ve Kültür Evlerimizde üniversite hazırlık kursları vererek öğrencilerimizin faydalanmasını sağlıyoruz. Yakın bir tarihte KPSS hazırlık kursları da açacağız.

Bizim yeni neslimiz de inşallah hem bilimde, hem de ilimde ilerleyip yeni çağda, yeni bir Türkiye inşâ edecekler.

Bunların meyvesini de görüyoruz zaten. Kendi gemisini, denizaltısını, helikopterini, silahını ve yerli arabasını üreten bir Türkiye var artık. Bundan sonra da ülkemizi daha iyi konumlara taşıyacak gençlerimizdir.

Bu programı Milli Eğitim Müdürlüğümüz’ün katkılarıyla hazırladık. Tüm öğretmen, yönetici ve ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Bütün öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin tatillerini en iyi ve verimli bir şekilde geçirmelerini temenni ediyorum.”

Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli ise şu ifadelere yer verdi.

“En değerli yatırım insana yapılan yatırımdır. Uzun vadeli planlar yapıyorsak, Türkiye’nin gerçekten büyük bir ülke olmasını istiyorsak öğrencilere ve eğitime yatırım yapmak durumundayız. Bu projede en temel örneklerinden bir tanesi.

Biz 5 yaşında çocukları ana sınıfından, 18 yaşında lise son sınıfa kadar okutup mezun ediyoruz. Tabi ki matematik, fizik, kimyanın yanı sıra ahlakı da öğreteceğiz.

Okullarda çocuklarımıza öğreteceğimiz en önemli şey kitap okuma alışkanlığının kazandırılmasıdır.

Şehir genelinde 60 bin kitap dağıtılıyor. Bu projeye öncülük eden başta Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek’e, personeline, okul müdürlerine ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Öğrencilere dağıtılacak kitaplar sınıflarına göre setler halinde okul müdürlerine ve tüm okullara olmak üzere teslim edildi. İlginin bir hayli yoğun olduğu programda Başkan Mahçiçek’in okul müdürleriyle samimi sohbetlerinin ardından program noktalandı.


HIZLI ERİŞİM