“Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor” Projesi Protokol İmzaları Atıldı

“Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor” Projesi Protokol İmzaları Atıldı

Onikişubat Belediyesi “Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor” projesi kapsamında bugüne kadar şehir genelinde farkındalıklı bir kampanyaya imza attı. Bugün de 6.’sını gerçekleştirmek üzere Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz ile Hizmet Binasında protokol imza töreninde bir araya geldi.

İmza töreni öncesi konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz şu ifadelerde bulundu.

“Proje başladığı günden bu yana destek veren, ciddi katkı sağlayan Onikişubat Belediye Başkanımız Hanefi Mahçiçek’e teşekkür ediyorum. Elbette Belediyemizin kaldırım, asfalt, temizlik işleri gibi ciddi işleri var. Ama eğitime yapılan yatırımlar çok daha kalıcı ve devlete millete yapılan yatırımlar olduğunu hepimiz biliyoruz.

Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu bizim çok önem verdiğimiz ve güzel sonuçlar aldığımız bir proje.

Özellikle öğrencilerimiz yüz yüze eğitimden uzak kaldığı zamanlarda kitap okumaya daha çok zaman ayırabilecekler. Bu projenin hayırlı uğurlu olmasını ve sürekli devam etmesini temenni ediyorum. Tekrar Başkanımıza katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.”

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ise şu ifadelere yer verdi.

“Belediyemizin yol asfalt gibi fiziki çalışmaları var. Bunların yanında her zaman o fiziki çalışmaların çok daha önünde bizim öncelik olarak belirlediğimiz eğitim çalışmaları var. Çünkü biz biliriz ki Türkiye’mizin hem ulusal hem uluslararası alanda çok daha iyi yerlere taşınabilmesinin en önemli faktörü eğitimdir.

Çocuklarımızı iyi yetiştirirsek Türkiye’nin uluslararası alandaki yeri çok daha farklı olacak. Bugüne kadar ülkeyi dışarıdan istediğimiz gibi yönetebiliriz havasındaydılar. Artık Türkiye uluslararası alanda da söz sahibi ve ayakları üzerinde durabilen bir ülke. Bunun en önemli faktörü eğitim.

Biz de bu bağlamda Milli Eğitim Müdürlüğü ile beraber farklı noktalarda güzel çalışmalar yapıyoruz. 6 okul yaptık, Belediyeler içerisinde bu kadar okul yapan bir belediye yok.

Her sene “Kitaplar Devletten, Çanta ve Kırtasiye Seti Onikişubat Belediyesi’nden” projesi kapsamında, ilkokula başlayan 1. sınıf öğrencilerimize kırtasiye seti, okul ve beslenme çantası dağıtıyoruz ailelerimize destek olmak için. Bir başka çalışma alanımız dar gelirli ailelerin çocukları için ücretsiz olarak üniversite hazırlık kurslarımızda verdiğimiz eğitim. Bu sene de devam edeceğiz üniversite hazırlık kurslarına. Pandemi dolayısıyla geçtiğimiz dönem online eğitim verdik. Bu yıl da zaman zaman online zaman zaman azaltılmış sınıflarda yüz yüze eğitim vereceğiz. Tüm bu eğitim alanında yaptığımız çalışmalar Kahramanmaraş’ımızın geleceğinde önemli gelişmelere vesile olacak.

“Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor” projesi kapsamında belirlenen kitaplarımızı ilkokuldan liseye kadar seviyelerine uygun olarak sadece Onikişubat’ın değil, Kahramanmaraş’ın bütün okullarına dağıtıyoruz. Daha sonra çocuklarımız ne kadar okumuş ne kadar anlamış sınav yapıyoruz Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile beraber. En son yaptığımız sınava 72 bin öğrencimiz katılmış. Bu da gösteriyor ki uyguladığımız proje değerli ve sonuçlarını gösteriyor. İnsan zihnini geliştiren en önemli şey okumaktır.

Projemizi Milli Eğitim Müdürlüğümüzün danışmanlığında, emek ve gayretleriyle, gelişiminde ve ilerlemesinde büyük destekleriyle yürütüyoruz.

Projede emeği geçen ve katkıda buluna tüm arkadaşlarımıza ve başta Milli Eğitim Müdürümüz Cemal Yılmaz olmak üzere destek veren ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

Atılan imzalardan sonra iyi dilek temennileri ile proje başlamış oldu. Milli Eğitim Müdürlüğü’nün uygun gördüğü zamanda kitapların dağıtımı okullara yapılarak öğrencilere ulaşması sağlanacak.

 

 

 

 


HIZLI ERİŞİM