Sanatın ve Sanatçının Evi Arasta Kültür Merkezi Çok Yakında Detaylar

Sanatın ve Sanatçının Evi Arasta Kültür Merkezi Çok Yakında

Onikişubat Belediyesi 747.000 m² alanda Kahramanmaraş’ta bir ilki gerçekleştirerek, Rekreasyon Alan projesini vatandaşın hizmetine sunacak.

İçerisinde Kahramanmaraş’ta eksikliğinin hissedildiği her türlü alanın yer alacağı proje büyük ses getirecek. Kültür, sanat ve eğlence alanında hizmet verecek mekânların yanı sıra EXPO 2023 projesi tasarımı ile gözleri kamaştıracak.

“Rekreasyon Alan” içerisinde tarihi, kültürü ve sanatı bir araya getirecek olan “Arasta Kültür Merkezi” projesi de vatandaş tarafından yoğun ilgi görecek.


Arasta Kültür Merkezinde başta yemeni, bakır, oymacılık, sim sırma gibi sanat dalları olmak üzere 23 adet iş yeri bulunacak. 2 bölümden oluşacak Arasta Kültür Merkezinin bir bölümünde sanatsal çalışmaların gerçekleşeceği atölyeler, bir bölümünde ise el sanatı ürünlerinin tanıtımının ve satışının gerçekleşeceği alanlar bulunacak. Ayrıca Kahramanmaraş yöresine ait lezzetlerinde tanıtımının gerçekleşeceği Arasta Kültür Merkezi vatandaş tarafından yoğun ilgi görecek.

Sanat dalında bütün mesleklerin yer alacağı Arasta Kültür Merkezi çok yakında dev projeyle birlikte vatandaşın hizmetine açılacak.

Proje Detay Bilgilerinin İçeren Kartvizit

HIZLI ERİŞİM