ABDÜLHAMİT HAN’DA 4 BİN VATANDAŞ BAYRAM KAHVALTISINDA BULUŞTU

ONİKİŞUBAT BELEDİYESİ, BAŞBAKAN YARDIMCISI VEYSİ KAYNAK’IN KATILIMIYLA ABDÜLHAMİT HAN CAMİSİNDE, 4 BİN VATANDAŞA KAHVALTI İKRAMINDA BULUNDU

ABDÜLHAMİT HAN’DA 4 BİN VATANDAŞ BAYRAM KAHVALTISINDA BULUŞTU

25/06/2017

Sosyal Belediyeciliğin öncüsü Onikişubat Belediyesi, Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak’ın katılımıyla, 4 bin vatandaşa kahvaltı ikramında bulundu. Bayram Namazını kılmak için Türkiye’nin en büyük üçüncüsü camisinde saf tutan binlerce vatandaş, namazın ardından kahvaltı sofrasında buluştu.

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Uğur Dilipak, İmran Kılıç, 24. Dönem AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Yıldırım Mehmet Ramazanoğlu, AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Fırat Görgel’in de katıldığı programda, hep birlikte dualar edilerek, bayramın coşkusu yaşandı.

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, gazetecilere yaptığı açıklamada, Ramazan Bayramı’nda ortaya çıkan tabloyu mutlulukla seyrettiğini belirtti. Böyle güzel bir atmosferi oluşturduğu için Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek’e teşekkür eden Kaynak, şunları kaydetti:

“Kahramanmaraşlı hemşerilerimizin, bütün vatandaşlarımızın, milletimizin, İslam dünyasının bayramını tebrik ediyorum. Rabbime hamdolsun bizi bayrama bayram sabahına kavuşturdu. Gerçekten bizim yerel yönetimlerimiz bütün Türkiye'de olduğu gibi belediyeciliği en iyi bilen belediyelerdir. Halkla bütünleşmeyi, kucaklaşmayı en iyi bilen belediyelerdir. Halkımızın milli günlerinde, dini günlerinde, sevince ortak etmeyi bilen, ortak olan, ortaklaştıran belediyelerimizdir. Kahramanmaraş'ımızın ve Türkiye'mizin en büyük camilerinden birinde bu sene Onikişubat Belediye Başkanımız Hanefi Mahçiçek Beyin bayram kahvaltısında bir arada olduk. Şu manzarayı gördüğümüzde etkilenmemek mümkün değil. Burada binlerce kardeşimiz bayram namazı eda ettiler ve kahvaltıda buluştular. Ben başkanımıza teşekkür ediyorum böyle bir geleneği başlattığı için. Tabi şu anda Dulkadiroğlu Belediyemiz de benzer bir program icra ediyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

YAPILAN DUALAR, İSLAM DÜNYASININ BARIŞ VE HUZURUNA VESİLE OLSUN

Ramazan Bayramının İslam dünyasının barış, huzur ve kardeşliğine de vesile olması temennisinde bulunan Kaynak, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bu bayram vesilesiyle şahadete uğurladığımız şehitlerimizi bir kere daha rahmetle anıyorum. Onlar sayesinde biz şu anda bu alanda güvenli bir şekilde ibadetimizi yaptık, namazımızı kıldık ve kahvaltımızı, bayram kutlamamızı yapıyoruz. Şu anda çok zor şartlarda, zirvelerde, ya da mağaralarda polisimiz, askerimiz, bütün güvenlik güçlerimiz korucularımız görevlerini yapıyorlar. Ben rahmete uğurladıklarımız için, şahadete uğurladıklarımız için bir kez daha minnet duygularımı ifade ediyorum. Onların ailelerine şunları söylemem lazım. Bugüne kadar o şehitlerimiz, onların çocuklarıydı, artık milletimizin çocukları oldular. Onlarda, şehit annesi, şehit babası oldular. Bu çok büyük bir gurur. Allah milletimize devletimize zeval vermesin. İnşallah bugün bu kubbe altında, teravihlerimizi, Ramazan oruçlarımızı idrak edelim. Bir kez daha aziz milletimizin bayramı kutlu olsun.”

“BAYRAMIN BEREKETİNİ, GÜZELLİĞİNİ PAYLAŞTIK”

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ise kurulan kahvaltı sofrasıyla bayramın bereketini, güzelliğini paylaştıklarını söyledi. “Bu güzelliği yaşattığı için rabbimize şükrediyorum” diyen Mahçiçek, şöyle konuştu:

“Ramazan geldi geçti. Rahmetinden, bereketinden istifade ettik. Bugün de Ramazan Bayramı’mızın, bereketini, güzelliğini cami cemaatimizle memleketimizin güzel insanlarıyla paylaştık. Sabah kahvaltımızda soframızı, arkadaşlarımıza, kardeşlerimize paylaştık. Bu güzelliği bize yaşattığı için Cenabı Hakka şükürler olsun diye temenni ediyorum, dua ediyorum. Bakanımız ve teşkilat mensubu arkadaşlarımızla da beraber olduk. Onlarda bizleri onurlandırdılar, onlara da teşekkür ediyorum. Bu bağlamda bütün Kahramanmaraşlı hemşerilerimizin Ramazan Bayramını tebrik ediyorum. Hepimize ailelerimizle beraber sağlık içinde, mutluluk içerisinde, böyle nice Ramazanlara akabinden de bayramlara erişmemizi nasip etsin diye dua ve temenni ediyorum.”

Kahvaltının ardından Başbakan Yardımcısı Kaynak ve Başkan Mahçiçek, vatandaşlarla sohbet edip, bayramlarını kutladılar.

15 BİN KİŞİYE BAYRAM KAHVALTISI

Öte yandan Onikişubat Belediyesi tarafından Tekir, Kale, Önsen ve Fatmalı Mahallelerinde de Ramazan Bayramı dolayısıyla kahvaltı programı düzenlendi.

Abdülhamid Han Camii’nde düzenlenen programla birlikte toplamda 15 bin vatandaş Bayram sabahı kahvaltı sofrasında buluşmuş oldu.


Facebookta Paylaş Tweetle