PİRİ REİS MAHALLESİ’NDE KAHVALTI PROGRAMI

 PİRİ REİS MAHALLESİ’NDE KAHVALTI PROGRAMI 

 

 Onikişubat Belediyesi, kaybolan değerlerimizi yeniden canlandırmak ve komşuluk ilişkilerini güçlendirmek için başlattığı kahvaltı programlarıyla gelenek ve göreneklerimize sahip çıkıyor.

 Onikişubat Belediyesi, Kahramanmaraş Milletvekilimiz İmran KILIÇ’IN da katılımıyla “Komşularımızla Kahvaltıda Buluşuyoruz” projesi kapsamında Piri Reis Mahalle sakinleriyle kahvaltı sofrasını paylaştı.

  Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi MAHÇİÇEK, “Eski komşuluk münasebetlerimiz, bugün ki komşuluk münasebetlerimize göre çok daha farklıydı. O komşuluk münasebetleri çok daha yakındı. Akşamları bizim annelerimiz bir tabak yemeğini komşusuna verirdi, onlarda birer tabak yemeğini bize verirdi. Böylelikle bir tabak etli yiyorsa bir taraf etsiz yiyorsa paylaşılmış olurdu. Bir işi olsa, bir yere gidecek olsa çocuğunu komşusuna emanet ederdi. Bu komşuluklarımızda biraz eksiklik var bunu kabul edelim. Bu kahvaltılar vesilesiyle bu komşuluklarımızı tekrar güçlendirelim, bir araya gelmemizi daha fazla sağlayalım istiyoruz” diye konuştu. 


Facebookta Paylaş Tweetle